Nederlandse vierspanrijders winnen landenwedstrijd, Koos de Ronde tweede

Nederlandse vierspanrijders winnen landenwedstrijd, Koos de Ronde tweede

Het bleef tot de laatste seconde spannend in de afsluitende vaardigheidsproef in Aken, waar de Nederlandse menners Koos de Ronde (Zwartewaal) en IJsbrand Chardon (Schipluiden) met minimaal verschil van plaats wisselden in de eindstand. Koos de Ronde klom na een schitterend gereden rit op naar de tweede plaats, IJsbrand Chardon zakte een plaatsje nadat er een balletje rolde. Het goud in de landenwedstrijd werd met deze topprestaties voor de 12e keer op rij zeker gesteld.

De Zweedse level 4 parcoursbouwer Gunnar Larsson had een pittig parcours uitgezet, waar geen van de 25 vierspanrijders er in slaagde foutloos binnen de tijd te blijven. Lange tijd was tweede starter Jérôme Voutaz uit Zwitserland de te kloppen man met slechts één afgeworpen balletje binnen de toegestane tijd. Koos de Ronde stond na zijn marathonzege op de derde plaats en reed een magnifieke vaardigheidsproef, waarbij hij slechts 0,73 strafpunten voor tijdsoverschrijding opliep. De Ronde voerde hiermee de druk op volgende starter IJsbrand Chardon behoorlijk op. Met een voorsprong van slechts 1,08 strafpunt wist Chardon wat hem te doen stond. De regerend Europees kampioen was uitstekend onderweg, maar halverwege het parcours rolde er toch een balletje. De winnaar van het CAIO Aken 2018 passeerde de finish binnen de toegestane tijd, maar door de fout wisselden beide teamgenoten in de eindstand van positie.
Bram Chardon ging vanmorgen als eerste van start en kwam met 11,79 strafpunten uit de ring. Aangezien Bram de marathon niet had uitgereden, telden zijn resultaten niet meer mee voor het landenklassement.

Het individuele klassement werd voor de negende keer gewonnen door de regerend Wereldkampioen Boyd Exell uit Australië. Ook in 2012 en 2013 eindigde Koos de Ronde op de tweede plaats achter Boyd Exell in Aken. Door de sterke prestaties van de Franse en Belgische menners moest gastland Duitsland genoegen nemen met de vierde plaats in de landenwedstrijd.

Winnaar van het individuele klassement in Aken 1990 Ad Aarts (Liessel) was dit jaar voor het eerst aanwezig in zijn functie als bondscoach en hij kijkt enorm tevreden terug op de wedstrijd: “De vaardigheid was heel erg goed, de jongens hebben laten zien dat ze de druk goed aankunnen, ze hebben gevochten als leeuwen.” Aarts gaat er van uit, dat hij het team niet wijzigt voor het Europees kampioenschap in Donaueschingen volgende maand: “We moeten natuurlijk altijd even afwachten of de paarden goed blijven, maar in principe wijzig ik niks. Dit is zo’n sterk team, als je ziet dat wij de landenwedstrijd winnen met 47 punten voorsprong op Frankrijk, dat is gewoon ongehoord. Bram had dan wel een mindere wedstrijd, maar als je Saumur en Riesenbeck weet te winnen, dan ben je niet zo maar iemand.”

Eindstand individueel klassement CAIO Aken 2019:
1. Boyd Exell (AUS) 158,57
2. Koos de Ronde (Zwartewaal) 164,10
3. IJsbrand Chardon (Schipluiden) 166,02

Eindstand landenklassement CAIO Aken 2019:
1. Nederland 330,12
2. Frankrijk 377,43
3. België 381,21

Pracht tuigpaardensport op CH Houten

Pracht tuigpaardensport op CH Houten

Er moest even gestopt  worden vanwege de regen maar dat kon de dag en ook de zandpiste niet stuk maken, CH Houten werd een pracht dag paardensport. Schitterende paarden en goed bezette rubrieken maakten deze dag bijzonder boeiend.

Eén van die boeiende rubrieken was de competitie die vandaag weer een andere winnaar kreeg. Het was de merrie Kianita (v. Eebert) van Gert Kamphorst die in handen van Henk Hammers bij herkansing een plaatsje winst pakte en de koppositie in kon nemen. Dat ging ten koste van de KWPN -hengst Kane BFT (v. Bocellie) van Brian Franken die in handen van Freek Saris in eerste instantie als eerste op mocht stellen. De actievol bewegende Kane liep een beste wedstrijd en was heel deftig in het front. Kianita heeft veel aan beweging in huis en haar royale manier van bewegen zal haar een plaatsje winst hebben bezorgd. Overigens was het ook deze keer alleen Kane BFT die uitkwam in het kader van de KWPN -hengstencompetitie. Nico Calis brengt dit jaar Anemone’s Jean Pierre (v. Avion Pierre) uit in de competitie. De hengst nam dit jaar deel aan het verrichtingsonderzoek maar werd niet ingeschreven. Nico wist hem vandaag sterk bewegend voor te stellen. De leider van het klassement Knaller PSH (v. Cizandro) van H. Pos scoorde vandaag in handen van Marcel Ritsma plaats vier.

Kiezen
“Er valt hier vandaag wat te kiezen,” was een uitspraak van de jury. En dat was ook heel duidelijk het geval in de eerste limietklasse. Niet alleen kwantitatief maar ook kwalitatief. Daarom mochten er ook zes paarden een herkansing aangaan. Het was Icanita (v. Colonist) van Toon van Doorn die in handen van Harry van Middelaar heel lichtvoetig en goed van de vloer bewegend naar de koppositie liep. Equifirst Jannes (v. Manno) met Leendert Veerman, Jack Sparrow (v. Cizandro) van Jan van Manen met Robbie van Dijk, Ilardo (v. Eebert) van Harry Schuit met Henk Hammers, Heraut (v. Bentley VDL ) met Freek Saris en de KWPN -hengst Innovatief (v. Zepplin) met Mark de Groot, zo werd de volgorde van deze stuk voor stuk fraaie paarden die elk op hun manier presteren voor een hoge klassering. Innovatief moet dit jaar 5 x worden uitgebracht in een nationale limietklasse.

Roots
De tussenlimiet had in de KWPN-hengst Idol (v. Manno) een bijzonder sterke winnaar. De zeer zelfbewust optredende schimmelhengst lijkt zich bewust van zijn eigen machtsvertoon. Zijn roots liggen in deze streek en hij maakte zijn in Houten aanwezige fokker Piet de Groot zichtbaar blij. Tweede werd de hengst Just Lucky (v. Wentworth Ebony) met Lambertus Huckriede. Deze hengst viel op door zijn extra voorbeengebruik. De arbiter plaatste vervolgens de sterk bewegende Havana (v. Bentley VDL) met Derk Jan Mekkes voor Giantha (v. Atleet) van Wout Liezen met Henk Hammers.

Zuinig
Aan kwaliteit in de hoge limietklasse ook geen gebrek en daar leek de jury even door in verwarring te komen. Dat werd opgelost door een tussengroep over te laten rijden en de waarschijnlijk over het hoofd geziene en als zesde binnen geroepen KWPN hengst Dylano (v. Plain’s Liberator) aan de kopgroep toe te voegen. De hengst leek mede te kunnen dingen naar de koppositie maar dat zat er ook bij herkansing niet in, het werd plaats drie maar dat bleef zuinig voor de best bewegende en super deftige Dylano. Maar gezegd moet worden dat ook winnaar Gerran PSH (v. Atleet) van H. Pos met Marcel Ritsma een pracht winnaar was. Plaats twee ging naar Image HBC (v. Ditisem) van de HBC-Stal met Harry van Middelaar die met zijn ‘zo hier en daar een been-show’ altijd indruk maakt. Na Dylano volgden de KWPN-hengsten Bommelsteijns Hubert (v. Cizandro) en Heliotroop VDM (v. Colonist), beiden van Jaap van der Meulen.

Ik kom eraan
Met een air van ‘pas op, ìk kom er aan’ won Gardenia HBC (v. Victory) van de HBC-stal in handen van Harry van Middelaar de ereklasse. De arbiter plaatste vervolgens Equifirst  Amadeus (v. Saffraan) met Leendert Veerman voor Briljant (v. Larix) met Hanneke van Wessel. Maar wat leek de superdeftige en superelegant bewegende Cilardo (v. Ulandro) met Etienne Raeven ook dicht bij de tweede positie! Hij werd vierde.

Arbiter
In de damesrubriek wist Hanneke van Wessel met Briljant bij arbitrale beslissing de bijna onverslaanbare combinatie Anneke Borkent/ Renvyle Imondro (v. Cizandro) te kloppen. Hanneke Mekkes kon Havana als derde opstellen. Bij de Young Riders wist Kevin Huckriede Imondro wel naar de koppositie te rijden gevolgd door Jelle van der Weiden met Elburg (v. Morocco Field Marshall), Heineke (v. Colonist)  met Judy Leeuwis en Icanita met Joëlle Berghuis.

Meerspannen
Het geweldig erop klappende span Equifirts Amadeus en Equifirts Eribo (v. Manno) van Leendert Veerman won de ereklasse tweespannen gevolgd door Stal Mekkes en Stal Haarsma. Bij de competitie tweespannen was het Uilke Haarsma die met zijn jonge talenten Jidaperty (v. Eebert) en Kolonel (v. Fantijn) de winst pakte. Marcel Ritsma met het span van H. Pos en Freek Saris met zijn eigen span volgden.

Koos de Ronde wint marathon CHIO Aken

Koos de Ronde wint marathon CHIO Aken

Vandaag stond bij het CHIO Aken de marathon voor de vierspanmenners op het programma. Koos de Ronde was in dit onderdeel overtuigend de beste. Teamgenoot IJsbrand Chardon maakte het Nederlandse succes compleet door als tweede te eindigen. In het landenklassement gaat Nederland ook overtuigend aan de leiding.

Koos de Ronde was vandaag oppermachtig in de zware marathon bij het CHIO Aken. De Ronde zette in maar liefst vijf van de acht hindernissen de snelste tijden neer en schreef dit onderdeel net als vorig jaar op zijn naam. IJsbrand Chardon eindigde knap op de tweede plaats. Bram Chardon moest helaas opgeven toen een van zijn voorpaarden ten val kwam bij het uitrijden van hindernis 2. Het paard bleek achteraf gelukkig ongedeerd. In het individuele klassement is IJsbrand Chardon opgeklommen naar de tweede plaats achter Boyd Exell. Koos de Ronde staat op slechts 0,35 van Ijsbrand op de derde plaats. In het landenklassement gaan de Oranjemenners onaantastbaar aan de leiding.

Drukkend weer
Het was vandaag drukkend warm weer in Aken, waar de hete zon werd afgewisseld met fikse regenbuien. Nadat de laatste deelnemer de finish passeerde brak er een enorme wolkbreuk los die werd vergezeld van flink onweer. Gelukkig waren alle paarden inmiddels veilig in hun boxen.
“Het was een zware marathon,” vertelt bondscoach Ad Aarts. “De menners waren vrij om te rijden en dat hebben ze ook gedaan. Van Bram was gewoon pech. Het paard viel en raakte in de knoop waardoor hij uitgespannen moest worden. Toen had het ook geen zin meer om verder te rijden.”

Niet zwaarder dan anders
Koos de Ronde was uiteraard zeer tevreden: “Het liep als een speer. Alleen in de waterhindernis ging het iets langzamer, ze keken een beetje naar de sproeiers en het water was vrij diep, maar de andere hindernissen ging top. Mijn span bleef steeds lopen, ik heb geen fouten gemaakt en ben echt dik tevreden. Het was de zwaarste marathon die we tot nu toe hebben gehad dit seizoen, maar hij was niet zwaarder dan andere jaren. Het is hier altijd pittig, maar dat mag ook wel. Aken is tenslotte de belangrijkste wedstrijd van het jaar.”

Diepe buiging
Ook IJsbrand Chardon was super blij met zijn paarden vandaag: “Ze blijven me verbazen. Ik vind het onvoorstelbaar dat Enrico die voor het eerst dit jaar meeloopt zo goed aanpakt. Ik maak een diepe buiging voor dit paard.” Chardon verreed zich even in de waterbak, maar werd desondanks tweede en staat nu dus nipt voor op Koos de Ronde. “Wat er met Bram gebeurde was natuurlijk een geweldige domper. Hij begon super met de tweede tijd op hindernis 1. Het liep goed, dus dat is het echt zonde dat dit gebeurde. Maar gelukkig gaat het goed met het paard en rijdt hij morgen waarschijnlijk gewoon de vaardigheid.”

Leider na de dressuur Boyd Exell werd derde in de marathon en staat net iets meer dan 2 balletjes voor op IJsbrand Chardon, die op zijn beurt weer op de hielen wordt gezeten door Koos de Ronde. Het wordt morgen dus een zeer spannende vaardigheid!

Kijk hier voor de uitslagen

foto Kristina Horvath

Finalisten para men trophy bekend

Finalisten para men trophy bekend

Van 2 tot en met 4 augustus wordt de finale van de KNHS-Witte Van Moort Para Men Trophy verreden tijdens Driving Event Zuid-Limburg in Hulsberg, gelijktijdig met het NK enkel-en tweespan paarden. Na de vier competitiewedstrijden zijn de finalisten die mogen strijden om de winst in de competitie bekend.

Om in aanmerking te komen voor deze finale moesten de menners aan minimaal twee competitiewedstrijden meedoen. Wereldkampioene Grade 2 Francisca den Elzen won de competitiewedstrijden in Exloo, Kronenberg en Beekbergen. In Hellendoorn was Wereldkampioen Grade 1 Jacques Poppen degene die de pararubriek op zijn naam wist te schrijven.

De resultaten behaald in de voorrondes tellen niet mee voor de eindstand van de competitie. In de finale begint iedereen met een schone lei.

In 2018 won Jacques Poppen de competitie, in 2017 nam Francisca den Elzen de KNHS-Witte Van Moort Para Men Trophy mee naar huis.

De finalisten voor 2019 zijn:
– Francisca den Elzen (Drouwenerveen)
– Jacques Poppen (Froombosch)
– Aad van Marwijk (Hoenderloo)
– Martje Witvoet (Appelscha)
– Dinja Steenkamp (Bussum)

Nederlands menteam op goudkoers

Nederlands menteam op goudkoers

IJsbrand Chardon, Bram Chardon en Koos de Ronde hebben vandaag een mooie stap gezet om hun gouden teammedaille in Aken voor de twaalfde keer op rij in de wacht te slepen. IJsbrand Chardon werd vandaag derde, Bram eindigde op de vierde plaats en Koos de Ronde reed zijn span naar de zesde plaats.

Het verschil met het als tweede geplaatste Amerikaanse team bedraagt iets meer dan 1 punt, maar met nog twee onderdelen voor de boeg is de kans dat team NL deze voorsprong uitbouwt, zeer aanwezig.

Bondscoach Ad Aarts was goed tevreden over de prestaties van de Oranje menners: “Koos liet vandaag wederom een stijgende lijn in zijn span zien. Hij heeft er de afgelopen tijd heel hard aan gewerkt om zijn dressuur op orde te krijgen en dat werpt zijn vruchten af. Bram reed een goede proef, naar mijn mening had hij onder de 40 punten mogen krijgen. Hij liet goede overgangen zien en het was een technisch goede proef. Ijsbrand reed sterk tot aan het tweede stap gedeelte toen zijn rechtervoorpaard te veel spanning kreeg. Dit leverde een rommelig beeld op. Dat was jammer, want anders was hij zeker onder de 40 punten gedoken.

Regerend Wereldkampioen Boyd Exell was evenals gisteren de onovertroffen winnaar. Hij scoorde maar liefst 31,86 en heeft hiermee een mooie voorsprong op zijn naaste concurrent Chester Weber die met 38,52 de ring verliet.

Morgen staat er een extra Speel uw Spel vaardigheidsrubriek op het programma, die niet meetelt voor het individuele-en landenklassement.

Op zaterdag komen de vierspanrijders in actie in de zware marathon, ontworpen door de Zweedse level 4 parcoursbouwer Gunnar Larsson. De acht hindernissen zijn zwaar en lang, maar Aarts ziet dit positief: “Als de jongens doen wat ze normaal doen dan moet het mogelijk zijn om onze eerste plaats in het landenklassement vast te houden,” aldus de bondscoach, die zelf in 1990 de prestigieuze wedstrijd in Aken op zijn naam schreef.

Tussenstand Nations Cup
1. Nederland – 84.030
2. USA – 85.300
3. FRankrijk – 95.690

Tussenstand individueel
1. Boyd Exell (AUS) – 31.86
2. Chester Weber (USA) – 38.52
3. IJsbrand Chardon (Den Hoorn Zh) – 41.98
4. Bram Chardon (Den Hoorn Zh) – 42.05
6. Koos de Ronde (Zwartewaal) – 45.78

Kijk hier voor de uitslagen.

Internationale deelname de komende dagen

Internationale deelname de komende dagen

Het CHIO Aken (16 t/m 21 juli)  staat bij de Nederlandse ruiters rood omcirkeld in de agenda. Marc Houtzager, Willem Greve, Maikel van der Vleuten en Doron Kuipers in actie. Bondscoach Alex van Silfhout vaardigt alleen Marlies van Baalen en Adelinde Cornelissen af. Het mennen heeft wel een team met Bram en IJsbrand Chardon en Koos de Ronde. Tim Lips vertegenwoordigt ons land in de eventing.

Aachen CDI4*/ CDIO5*-NC Duitsland – 16 t/m 21 juli 2019 dressuur
Tel: 0049-2419171101
E-mail: showoffice@chioaachen.de
Website: www.chioaachen.de
CDIO5*-NC
Marlies van Baalen (Brakel) – Ben Johnson
Adelinde Cornelissen (Nijkerk Gld) – Zephyr
CDI4*
Marlies van Baalen (Brakel) – Go Legend
Joyce Heuitink (Harskamp) – Gaudi Vita
Anne Meulendijks (Heeze) – MDH Avanti N.O.P.

Deauville CDI2*/ CDI3*/ CDIY/ CDIJ/ CDIP/ CDIAm Frankrijk – 18 t/m 21 juli 2019 dressuur
Website: www.pole-international-cheval.com
CDI3*
Karen Nijvelt (Hoeven) – Darwin
CDI2*
Dominique Filion (Roosendaal) – Dastan
Engie Kwakkel – Wallace (Heerde) – Eyecatcher
Jessica Leijser (Someren) – Djambalaya
Joyce Lenaerts (Leende) – CoffeeBay, Euro
Karen Nijvelt (Hoeven) – Caramba, TOP’s Go for it
Fleur Verbeek (Herfelingen) – DJ
Tommie van Puijenbroek – Visser (Postel) – Genesis Begijnhoeve, TOP’s Gentle
CDIY
Maaike ten Hoor (Ruinen) – Winder-Don
Coco Soffers (Nispen) – Global’s Formidable
CDIP
Robin Heiden (Alphen Gld) – Oosterbroek Fenix
Jill Kempes (Erichem) – Next Black Magic
Sterre Martens (Schijf) – Don’t Forget Me
Maud van Walstijn (Hengelo Gld) – Don Diego
Nina Woerts (Franeker) – Madam’s Menno

Aachen CSIO5*/ CSIYH1* incl. 8yo Duitsland – 16 t/m 21 juli 2019 springen
Website: www.chioaachen.de
CSIO5* Nations Cup
Willem Greve (Markelo) – Carambole, Faro, Zypria S
Marc Houtzager (Rouveen) – Sterrehof´s Calimero, Sterrehof’s Dante, Sterrehof’s Edinus
Doron Kuipers (Mijnsheerenland) – Charley, Empire
Maikel van der Vleuten (Someren) – Canisha, Dana Blue, Verdi TN
Jur Vrieling (Holwierde) – Baltic VDL, Dallas VDL, Davall
CSIYH1* incl. 8yo
Marc Houtzager (Rouveen) – Habitat
Maikel van der Vleuten (Someren) – Sildouch Z
Jur Vrieling (Holwierde) – Fiumicino van de Kalevallei

La Coruña CSI4*/ CSI2* Spanje- 19 t/m 21 juli 2019 springen
Website: www.csicasasnovas.com
CSI4*
Lisa Nooren (Maastricht) – Jarolus van de Bergdalhoeve, VDL Groep Sabech D’Ha
Eric van der Vleuten (Someren) – Djoost Again, Wunschkind
Vincent Voorn (Weert) – De Vleut, Explosion, Je suis van de bien
CSI2*
Eric van der Vleuten jr. (Someren) – APG Golden Cassini, APG-Faldo

Samorin CSI4*/ CSI2*/ CSI1*/ CSIYH1* Slovakije – 16 t/m 21 juli 2019 springen
Website: www.xbionicsphere.com/en/equestor
CSI4*
Anouk de Ruijter (Kessel Lb) – Othello, Quantas 15
Sanne Thijssen (Sevenum) – Bulavsco, Carinja, Valentino Z
CSI2*
Sebastien Kapel (Langley, Hitchin, Hertfordshire) – Bellisimo, Vanda Hermes
Anouk de Ruijter (Kessel Lb) – Galote, Huepens Conquestador
Sanne Thijssen (Sevenum) – Hi There, It’s Me
CSI1*
Sebastien Kapel (Langley, Hitchin, Hertfordshire) – Vanda Beluga, Vanda Daytona

Megeve CSI3*/ CSI1* Frankrijk – 17 t/m 21 juli 2019 springen
Website: www.jumping-megeve.com
CSI3*
Jurre van Bommel (Ruurlo) – Acky M, Comme di Cima BR Z, Edmond
Isabelle van Straaten (Ruurlo) – Baretta S

Zuidwolde CSI2*/ CSIYH1*/ CSI1* Nederland – 18 t/m 21 juli 2019 springen
Website: www.chdewolden.nl
CSI2*
Elisah Aarts (Rutten) – Gouvernante VDL
Jack Ansems (Sint-Oedenrode) – Excellent, Fliere Fluiter
Leopold van Asten (Duizel) – VDL Groep Chaccola, VDL Groep Falco, VDL Groep Gold Lady
Anne Bakker (Wapserveen) – Adinus
Remco Been (Winterswijk Miste) – Balou, Granny Smith Apple, Las Vegas
Kessy van Berlo (Veghel) – Elegant, Erma
Maaike ten Berg – Bijlsma (Veeningen) – Hermelien GJB
Maureen Bonder (Schoonoord) – Flierefluiter, Gogotender
Samantha Bos (Zuidwolde Dr) – Coco Chanel, Jillz Z
Martijn Bouwman (Nijkerk Gld) – Esmée
Dennis van den Brink (Nijkerkerveen) – El Greco, Frasiér, Ogano Girl Z
Tom Brinkman (Tubbergen) – Eto’O, Grande Chic
Jeroen Broek (Veeningen) – Gringo, Vahinee Semilly
Monique van den Broek (Sevenum) – Carlow van de Helle, Compadre van de Helle, Corsari van de Helle
Nick van den Broek (Sevenum) – Bugano de l’Abbaye, Highway HBC
Frank Buitenhuis (Holten) – Freedom
Angela van Daatselaar (Nijkerkerveen) – Eiaralda
Thijs Derks (Zeeland) – Cash Casper
Jeroen Dubbeldam (Weerselo) – Forever SFN, Roelofsen Horse Trucks Eldorado S, Roelofsen Horse Trucks Gioia van het Neere
Henk Frederiks (Wapserveen) – Gogo Bodeno, Harm-B
Daan van Geel (Gees) – Djam, Guus, Hulde G
Vincent Geerink (Gelselaar) – Elamé, Fifty-Fifty, Fireboy CB
Lizzy de Gooijer (Zaandam) – Gilotte
Michael Greeve (Veeningen) – Contara 15, Lukaku vd Bisschop, Turbo Z
Stefanie Heins (De Schiphorst) – Flambeau, Guilietta, Silverado
Tessa Hoeksema (Tolbert) – El Vleut
Hessel Hoekstra (Lelystad) – Cool Boy, Midney
Gert van den Hof (Slagharen) – Eldorado
Kim Hoogenraat (Lijnden) – Calyso, Gillion ES, Hosanne ES
Angelique Hoorn (Wanneperveen) – Expectation of Romance, Ginette
Kristian Houwen (Wanssum) – Drop Shot VM, Edinburgh
Kevin Jochems (Sevenum) – Carado 3, Famous H, Granito Noordenhoek
Leonie Jonkers (Balkbrug) – Carkoretto
Valerie van Kesteren (Ede Gld) – Eye Catcher VVK
Hester Klompmaker (Buitenpost) – Gentle, Guesssina
Glenn Knoester (Assendelft) – Alpicor, Clint Easter
Michael Korompis (Malle) – Figaro de Kalvarie, Indezz V, Vasilios
Siebe Kramer (Oud-Beijerland) – Evermeta, Gold digger, Zizi Donaldson BH
Lysanne Kruizinga (Schoonloo) – Erunella D
Megan Laseur (Soest) – Cornelia, Gullit HBC
Mitch Laseur (Soest) – Calydor
Anne – Liza Makkinga (Beerze) – Go for it
Nathalie van der Mei (Makkinga) – Haya
Maikel van Mierlo (Koningslust) – Follow up, Gycara, Hummertime
Pim Mulder (Dalfsen) – B.C.O Furioso Z, BCO Milton Z, Fabrice
Sander Naber (Holsloot) – Giozetto S, Goldina V
Katinka van Nieuwenhuyzen (Steenbergen Nb) – Gigolo
Job Oldenziel (Gieten) – Goldfee
Peter Olthof (Langeveen) – Fairytale, Hugo
Celeste Poel (Den Horn) – Romina
Max van de Poll (Hierden) – Cola de Lis, Diábolo
Franklin Posmus (Zuidoostbeemster) – Easy H
Piet Raijmakers jr. (Asten) – Gomez Imprezz, Van Schijndel’s Amberlina, Van Schijndel’s Dominus
Yorick Reinders (Tiendeveen) – Guido vd Falieberg
Kirsten Rikkert (Enter) – Colandro 4, Winde R.A.G.
Fabiënne Roelofsen (Raalte) – Canto Bruno, Dolce Vita
Ruben Romp (Goirle) – Bugatty Go, Gintura, Teqilla Top
Gerco Schröder (Tubbergen) – Glock`s Zaranza, Glock’s Dobelensky, Glock’s Debalia
Mareille van Geel – Schröder (Gees) – Flying Echo, Gorbatsjov OMHG, Hurry Up G
Ben Schröder (Tubbergen) – Grodino, Marco V
Beau Schuttelaar (Tegelen) – BML Florida Balia NL, Caretino, Falou
Hendrik-Jan Schuttert (Ommen) – Gamira, Guru, Halla
Jan Schuttert (Ommen) – Good Farming HS
Sjaak Sleiderink (Denekamp) – Euphoria, Ivan R
Manon van der Sluis (De Schiphorst) – Double Dutch, Quatre Bras VDL
Zoï Snels (Geesteren Gld) – Empire
Jip Spruijt (Epe) – Fyolieta SH
Henri Stegeman (Daarle) – Endeavour, Fivanta
Leon Thijssen (Sevenum) – Edgarrento, Everest -W, For President
Mans Thijssen (Sevenum) – Charlie, Grand Blanc de Villa d’Arto, Punjab
Mel Thijssen (Sevenum) – Cartolana 2, Gaudi, Go Go Jumbo-M
Liza Houwen – Tiebot (Wanssum) – Gin Gin Balia SMH, Indigo Blue VM
Steven Veldhuis (Haaksbergen) – Famariloma, Gammon R.A.G., Hoselinde
Jil Verheij (Putten) – Nescio
Robert Vos (Wierden) – Chappeau, Diabeau, Scotch
Britt Wiefferink (Wierden) – Alpha
Jessie Wiefferink (Wierden) – Ballyquirke Tipp Top
Lars Wigger (Beuningen Ov) – Foline
Don Willemsen (Nijverdal) – Hercules
Hilde Woudstra (Daarle) – Castella, Titania
Albert Zoer (Echten Dr) – Florian, Formidable, Freedom
Bert-Jan Zuidema (Zuidwolde Dr) – Fleurabella-V, Habibi
CSI1*
Bas van der Aa (Albergen) – E. Guriel
Leopold van Asten (Duizel) – VDL Groep Urane de Talma
Anne Bakker (Wapserveen) – High Five
Kirsten van den Berg (Wezep) – Een Bolletje
Kessy van Berlo (Veghel) – Fostara
Maaike ten Berg – Bijlsma (Veeningen) – Clarina-R
Monica Borger (Ijsselmuiden) – Fantacy-Lady
Samantha Bos (Zuidwolde Dr) – Halifax
Martijn Bouwman (Nijkerk Gld) – Frenchymodo LV
Marjolein ter Braake (Meppel) – Hibra’s Solier HB
Dennis van den Brink (Nijkerkerveen) – Harina Touch W
Fréderique Broadwith (Wijdewormer) – Rubio Monocoat’s Finishing Touch
Juliette Broadwith (Zandvoort) – Don – Dali, Folavsca Fortuna
Jeroen Broek (Veeningen) – Charlie S 15
Frank Buitenhuis (Holten) – Guardian
Angela van Daatselaar (Nijkerkerveen) – Grey River, Quilon
Jeroen Dubbeldam (Weerselo) – Iron Man 15
Djura Eringa (De Veenhoop) – Czarina-RH
Henk Frederiks (Wapserveen) – Hasta la Vista VDP, Inus B
Daan van Geel (Gees) – Fernando
Martijn van Geel (Gasselte) – Grand Prix, It’S A Star VG
Ruben Gerritsen (Dalen) – Harmony For Ever, Idorette For Ever
Lizzy de Gooijer (Zaandam) – Dynamic, Haibatuallah
Gino Hagen (Purmerend) – Zorro of Picobello
Stefanie Heins (De Schiphorst) – Daro H
Demi Herder (Noordbroek) – Blitz, Guppie
Marjolein Heuvelmans (Oldenzaal) – Darina S
Hessel Hoekstra (Lelystad) – Hunter Fairy
Gert van den Hof (Slagharen) – Dalco van het Bevrijdthof Z, Guus B
Kim Hoogenraat (Lijnden) – Galanthos
Angelique Hoorn (Wanneperveen) – Guus
Kevin Jochems (Sevenum) – Grandino H
Leonie Jonkers (Balkbrug) – Zucces
Ruby de Kok (‘s-Hertogenbosch) – Gebalia
Alies Kruidhof (Rouveen) – Happiness
Lysanne Kruizinga (Schoonloo) – Flips21, Zenyatta
Megan Laseur (Soest) – Ironman
Mitch Laseur (Soest) – Lavida
Fabienne Lichtenvoort Cats (Elspeet) – Farambole, Gottilia
Melissa Maatkamp (Nijverdal) – Celvana
Jens van der Meer (Tilburg) – Hercules-R
Nathalie van der Mei (Makkinga) – Hello Lucky Retto
Klaas Mostert (Nijkerkerveen) – General Darco, Highvally
Anouk Mulder (Langezwaag) – Fabian
Nick Nanning (Dalfsen) – Fanlac N
Job Oldenziel (Gieten) – Good luck
Peter Olthof (Langeveen) – Holygold Fortuna
Bart van Ooyen (Groessen) – Florence
Max van de Poll (Hierden) – Flogg
Franklin Posmus (Zuidoostbeemster) – So It Be
Kirsten Rikkert (Enter) – Gross R.A.G.
Fabiënne Roelofsen (Raalte) – Layton, Quidaro
Ruben Romp (Goirle) – Hanouk V, Hiek`n
Mareille van Geel – Schröder (Gees) – Hero
Beau Schuttelaar (Tegelen) – Fuij
Hendrik-Jan Schuttert (Ommen) – Holly
Jan Schuttert (Ommen) – Gestelle M
Eline Slager (Staphorst) – Bengel
Laura Slager (Staphorst) – Volbeat
Manon van der Sluis (De Schiphorst) – Hero, Monarch van ’t Roosakker
Zoï Snels (Geesteren Gld) – Highway TN
Lammie Teunissen (De Wijk) – Houlon Pina
Leon Thijssen (Sevenum) – Tippy Z
Mans Thijssen (Sevenum) – Happy
Mel Thijssen (Sevenum) – Nena K Z
Stef Vanaert (Schijf) – Gup
Steven Veldhuis (Haaksbergen) – Grandia’s Elima
Jil Verheij (Putten) – Hyperbolics
Joy Viscaal (Albergen) – Cayetano M
Sonja Vlaar (Westdorp) – Heathrow
Annet Willems – Vos (Wierden) – Helsinki V.D.O.
Thijmen Vos (Wierden) – Hitch
Annet de Vries (Hattem) – Hiarma
Nina Wallquist (Oosterbeek) – Arie, Eldorado
Britt Wiefferink (Wierden) – Apourti
Jessie Wiefferink (Wierden) – My Lady 179
Lars Wigger (Beuningen Ov) – Farambole
Kelly van Wijk (Ede Gld) – Fantast
Don Willemsen (Nijverdal) – Corazon
Johan Worst (Kootwijkerbroek) – Gorgeous Vera WS, High Society WS
Hilde Woudstra (Daarle) – Glenn
Albert Zoer (Echten Dr) – High-top
Bert-Jan Zuidema (Zuidwolde Dr) – Henderson
CSIYH1*
Remco Been (Winterswijk Miste) – Ikusasa SMH
Kessy van Berlo (Veghel) – Intygo Blue Vitanova
Maaike ten Berg – Bijlsma (Veeningen) – Indigo-Light
Samantha Bos (Zuidwolde Dr) – Innovator
Dennis van den Brink (Nijkerkerveen) – I Am, Ivar
Tom Brinkman (Tubbergen) – Casallini, Idara, Issey
Jeroen Broek (Veeningen) – Iachimo
Monique van den Broek (Sevenum) – Natsu de Carmel
Frank Buitenhuis (Holten) – Idrigill, Indicator
Thijs Derks (Zeeland) – Iscolavsco Fortuna, Jonoire
Rink-Jan Dijkstra (De Knipe) – Just Chesnut
Henk Frederiks (Wapserveen) – Impian D, Istabraq TCS
Vincent Geerink (Gelselaar) – Iniesta
Lizzy de Gooijer (Zaandam) – Black Star Z, Just A Moment Van ‘T Heerenhuys
Michael Greeve (Veeningen) – Ilian Solier, It’s Easy
Hessel Hoekstra (Lelystad) – Iron Maiden
Gert van den Hof (Slagharen) – It’s A Pracht VDL
Kristian Houwen (Wanssum) – Isa
Hester Klompmaker (Buitenpost) – Jack Daniels
Glenn Knoester (Assendelft) – Jillz E.B.
Ruby de Kok (‘s-Hertogenbosch) – Je T`Aime
Siebe Kramer (Oud-Beijerland) – Interest
Megan Laseur (Soest) – It’s a walk in the park, Just One
Mitch Laseur (Soest) – Incitty C
Regina Leeuwen (Arum) – Iroyca D, Jaspis P
Welmoed Lyklema (Harich) – Idilia de La Nancy
Anne – Liza Makkinga (Beerze) – Messalia Blue PS, Messi P.S.
Jens van der Meer (Tilburg) – Jillz
Nathalie van der Mei (Makkinga) – Irsina Blue
Pim Mulder (Dalfsen) – I am a Rebel -S, I have it all-S
Niels Nanning (Dalfsen) – Ike, Jack
Peter Olthof (Langeveen) – Invulflits
Bart van Ooyen (Groessen) – Izomaris
Max van de Poll (Hierden) – Big Heart Z
Franklin Posmus (Zuidoostbeemster) – Ivy
Maikel Posmus (Zuidoostbeemster) – Joy H
Piet Raijmakers jr. (Asten) – Condor Z
Gerco Schröder (Tubbergen) – Glock’s Novellist
Hendrik-Jan Schuttert (Ommen) – I’m Happylina
Jan Schuttert (Ommen) – In the Mood HS
Sjaak Sleiderink (Denekamp) – Iceman B SFN
Zoï Snels (Geesteren Gld) – Jamboree S, Jappeloup
Henri Stegeman (Daarle) – Icarius Eickenrode
Steven Veldhuis (Haaksbergen) – Ido W, Installera Balia RS
Jil Verheij (Putten) – Cadeauminka
Annet de Vries (Hattem) – Indy Loma
Hilde Woudstra (Daarle) – Isabella S
Kim Zantingh (Alteveer Gem De Wolden) – Caressa Z

Valkenswaard CSIYH2* incl. 8yo/ CSIV-B/ CSI2* Nederland – 15 t/m 17 juli 2019 springen
Website: www.topsinternationalarena.com
CSI2*
Thom van Dijck (Sint-oedenrode) – Don Diablo
Aniek Diks (Vorstenbosch) – Fiarabo, Huro´s Winston-Jumper R
Kim Emmen (Raamsdonk) – Eavantus C, Eclips
Jelmer Hoekstra (Middelharnis) – Cancara E
Tamara Klop (Oudenbosch) – Carpe Diem, Gaudi vd Molendreef Z
Joy Lammers (Achel) – First Boy B.B.
Thijs Meulemeesters (Boekel) – Falentina
Marwin van den Nieuwenhuijzen (Boekel) – Elvixis, Eton
Henk van de Pol (Eindhoven) – Looyman Z
Teddy van de Rijt (Nuenen) – Itcho Van ’t Ruytershof
Patrick van der Schans (Nijkerk Gld) – For the Moment
Cheryl Sjouke (‘s-Gravenhage) – Peu Blanche B
Vincent Voorn (Weert) – Je suis van de bien
CSIYH2* incl. 8yo
Peter Bulthuis (Echt) – Hilton, Lolita
Rob van Bussel (Heusden Gem Asten) – Chica du Buisson Z, Fee, Ilyon Es
Aniek Diks (Vorstenbosch) – Greenday, Harm, Zensational
Journey van Eerd (Veldhoven) – Icelos Eickenrode
Kim Emmen (Raamsdonk) – Geavanta-C, Gikke, Indian Gold, Issun Boshi
Dominique Greeve (Rucphen) – Heartbeat BB, Jetplane
Rosanne Janssen (Lierop) – Janeiro VHL
Tamara Klop (Oudenbosch) – Happy Handsome
Claudia Kos (Zuid-Scharwoude) – Jersey, Katarina van ’t Huka
Mischa Everse – Van de Kraats (Waddinxveen) – Evian Z, Go-go
Leon Kuypers (Breda) – Houdini, Isodermus Pp, Jill, Jododinus PP, Unique Promesse Z
Joy Lammers (Achel) – Hero, Ibeau SMH, Ocolino van de Grote Haart
Mark Martens (Ell) – Iwan
Bas Moerings (Roosendaal) – Ipsthar, Jesther
Marwin van den Nieuwenhuijzen (Boekel) – New Star
Anoek van der Pluijm (Made) – Heldorado, Iriz, J Ádore Faya B
Piet Raijmakers jr. (Asten) – I’m Specialized, Olaya Z, Van Schijndel’s Gladstone
Sabrina van Rijswijk (Pijnacker) – Gucci, Happyfee, Opium vd Bisschop
Teddy van de Rijt (Nuenen) – Jeekels-K, Jolion K
Patrick van der Schans (Nijkerk Gld) – A.S Damascene, Gigant, Habrina, Investment
Wout Jan van der Schans (Nijkerk Gld) – G.AS-Bombay, Graniet ES, Haretto
Bianca Schoenmakers (Geldrop) – Ike, I-Star, Mr. President
Frank Schuttert (Ommen) – Akarad Hero Z, Girocco-D, Latina van het Avenhof
Cheryl Sjouke (‘s-Gravenhage) – J.Triovador
Carlijn Sturme (Bakel) – Inadja
Vincent Voorn (Weert) – I’m the next be gentle
Kimberley Winsingh (Raalte) – Eliante Z
Henry de Wulf (Doenrade) – I’m very special Z, Ramina Adelheid Z, Seleste B Z
CSIV-B veteranen
Yvette Bogaert (Bergen Op Zoom) – La Loma
Sylvie Ruissen (Broekland Ov) – Kaktus Z, Paragon’s Diable
Mark Snoeijing (Neede) – Gracia
Ben Spreuwenberg (Altenberge) – Fairplay de Fremis

Opglabbeek CSI1*/ CSI2*/ CSIYH1* België – 19 t/m 21 juli 2019 springen
Website: www.sentowerpark.com
CSI2*
Niels Bulthuis (Kinrooi) – Genereux Fortuna, La Toucha van Dorperheide
Nicole Caris (Maria Hoop) – Woodfield Supreme
Robbert Ehrens (Weert) – Classe 2, Elenoor
Kim Emmen (Raamsdonk) – Eavantus C, Eclips, Flock
Demi van Grunsven (Handel) – Luxor, Tinka’s Hope
Rob Heyligers (Asten) – Cassius Clay VDV Z
Yves Houtackers (Weert) – Dieu Merci v’t Meulenhof, Disco
Niels Kersten (Egchel) – Billy Manjaro, Dabelle, MHS High Hopes
Pieter Keunen (Linne) – Eigenwijs V, Gaspahr
Wesley Mulder (Apeldoorn) – Casall, Floris
Johnny Pals (As) – Arco Darco Z, Excentriek, Vignet BH
Harrie Smolders (Lage Mierde) – Cas 2, Celena VDL, Une de L’Othain
Charlotte Verhagen (Schoorl) – A’Lee Springpower BH
Freek Vestjens (Sevenum) – Don’t Touch It M, Glück
Teun Vestjens (Sevenum) – Felice, Fiwalda
CSI1*
Bobbie Bary (Loenen Aan De Vecht) – Van Der Wiel’s Vulcan
Niels Bulthuis (Kinrooi) – Bella Balou, Fangio du Grand Champ
Nicole Caris (Maria Hoop) – Inolette
Kim Emmen (Raamsdonk) – Louis Vuitton vd Wouwerse Veld
Demi van Grunsven (Handel) – Hucinta
Niels Kersten (Egchel) – Daify, Semilly F
Pieter Keunen (Linne) – Miss Washington
Wesley Mulder (Apeldoorn) – Nyjere
Johnny Pals (As) – Glamour Girl
Alexandra Schelling (Aerdenhout) – Gravin Van De Dreef, Herlin
Charlotte Verhagen (Schoorl) – Ehop di villagana
Freek Vestjens (Sevenum) – HBR Charlotte
Teun Vestjens (Sevenum) – Girona
CSIYH1*
Bobbie Bary (Loenen Aan De Vecht) – It’s Jones
Robbert Ehrens (Weert) – Durette Z
Kim Emmen (Raamsdonk) – Issun Boshi
Demi van Grunsven (Handel) – Cascos
Yves Houtackers (Weert) – Gold Diamant Du Plan D’Eau
Niels Kersten (Egchel) – Amaretto, Chester, I’m Special LVS Z
Wesley Mulder (Apeldoorn) – Catoccini WM, My Lady Carthago WM
Johnny Pals (As) – Tao D’Ouilly
Charlotte Verhagen (Schoorl) – Beau van de Hagenhorst
Freek Vestjens (Sevenum) – HBR Amira, HBR The Dude

Valkenswaard CSIY-A/ CSIJ-A/ CSICh-A/ CSIP/ CSIU25-A Nederland – 19 t/m 21 juli 2019
Website: www.topsinternationalarena.com
CSIU25-A
Lisa Bongers (Wijchen) – Donbalian, Elixer
Rosanne Janssen (Lierop) – Doriena V
Kelly Jochems (Achtmaal) – Egwel, Eowan A
Tristan Marchal (Someren) – Sambucca
Sven Peters (Enschede) – Don Diablo
Teddy van de Rijt (Nuenen) – Gino, Itcho Van ’t Ruytershof
Maaike Theunis (Moerstraten) – Douala
CSIY-A Young Riders
Vincent Dings (Heeze) – Cream Couleur Z, Daylight
Iris Michels (Liessel) – Cristal Utopia Z, Eggcelent
Sven Peters (Enschede) – Channel, Fiësta
CSIJ-A Junioren
Geertje van Aarle (Heeswijk-Dinther) – Diamond Lady
Rosalie Beekmans (Nuenen) – Moncler van Stal Cipa
Femke Braat (Etten-leur) – First-Choice
Britt Brouwer (Hoofddorp) – Brandy, Euphoria 7
Vincent Dings (Heeze) – Gibeon HDH
Senna Everse (Waddinxveen) – Haïro, Kerswin van ’t Roosakker
Julia van der Heijden (Bavel) – Zigor
Laura Hoefsloot (Nijkerkerveen) – Equity
Lianne Korevaar (Rotterdam) – Couleur Queen, Ibesi Cooper
Sas Louter (‘s-Gravenzande) – Cantinero
Enrico van Manen (Stroe) – C’est La Donna-y, It’s Uno Star
Eline Moerings (Roosendaal) – Bardesther
Sophia Richter Loojenga (Sotogrande) – Inzell V.D.O., Vert Bois De l’Is
Dominique Van Rouwendaal (Putten) – Erroco Blue
Sammy-Jo Smit (Gilze) – Alaska, Hillery
Stijn Testers (Kruisland) – Wiske
Hilde Veenstra (Drachtstercompagnie) – After Pleasure Toltien
Ben van der Weijden (Biddinghuizen) – Higgs
Serena van Werkhoven (Neerglabbeek) – Earthquake
Meike Zwartjens (Raalte) – Fritz, Twister De La Pomme
CSICh-A Children
Emma Bocken (Weert) – Estera van de Vosberg, Happy Hour
Mila Everse (Waddinxveen) – Goldine
Renee Hazeleger (Oosterbeek) – Whipped Cream
Jersey Kuijpers (Helmond) – Doctor Dolittle, Jk Horsetrucks Commanchi
Liesje Vrolijk (Almen) – Farfan M
Selma van Werkhoven (Neerglabbeek) – Lovely Lady
CSIP Pony’s
Geertje van Aarle (Heeswijk-Dinther) – Kaspar van Orchid’s
Piet van Aarle (Heeswijk-Dinther) – Batman
Myla van Andel (Leeuwarden) – Uriel
Rens Bogers (Guttecoven) – Bonsoir le noir, Pjotr van de Groenheuvel
Mikai Brandes (Markelo) – Orchid’s Gaia
Bo Dictus (Achtmaal) – Karst van Orchid, Kelvin
Yvonne van Dis (Middelharnis) – Emilinda
Pascalle Donders (Mander) – Di Monaco
Emile Drenth (Onstwedde) – Oscar van de Beekerheide
Lilly Engelsman (Berkhout) – Blackwoodland Rock
Babette Haanschoten (Scherpenzeel Gld) – Kensington
Wesley ter Harmsel (Enter) – Eagle E.B.
Renee Hazeleger (Oosterbeek) – Ballard Prince, Panfu van de Bisschop
Fleur Holleman (Huissen) – Bora-Bora, Dante
Mart IJland (Hengelo Ov) – Invisible “E” van het Juxschot, Ratina
Jaydee Janssens (Roermond) – Kyrian van Orchids
Lily van der Knaap (Putten) – Tiësto
Kirsten Kreemers (Nuenen) – Kinean
Jersey Kuijpers (Helmond) – Black Line JK Horsetrucks
Fleur Leemans (Oost West En Middelbeers) – Noriego vd Riloo
Siebe Leemans (Oost West En Middelbeers) – Fred
Lars Maathuis (Geesteren Ov) – Jolly
Tamara van Manen (Stroe) – Elegance, Holstuds Olijfje
Cheyenne Meijers (Echt) – Special Lady
Candice van Motman (Soest) – Hennessey
Pam Nieuwenhuis (Groessen) – Zeppe Van De Ijsseldijk
Carlijn Roepel (Rotterdam) – Breitling
Isabelle Roepel (Rotterdam) – Anouk
Stan Schillemans (Wekerom) – Jody
Anthony Schreinemachers (Velden) – Fairlight van de Vlierbeek
Britt Schuttelaar (Tegelen) – Oatfield Rosie
Julia Titulaer (Venlo) – Django
Frederike Tuin (Broek In Waterland) – Hickstead Castanoo
Hilde Veenstra (Drachtstercompagnie) – Gossie Gossie
Liesje Vrolijk (Almen) – Raisa Cestanii
Jasmijn Westerbeke (Vrouwenpolder) – Kilbeggan
Evi Wiefferink (Wierden) – Kalypso R van het Juxschot, Oosterbroek Francois
Joyce Wolters (Montfort) – Karl van Orchid’s

Ascona CSI5*/ CSI2*/ CSIAm-A Zwitserland – 18 t/m 21 juli 2019 springen
Tel: 0041-917910480
E-mail: segretariato@csi-ascona.ch
Website: www.csi-ascona.ch
CSIAm-A
Ben Agterberg (Utrecht) – Big Ben, Bikkel

Aachen CAIO4*-H4 WCupQ Duitsland – 16 t/m 21 juli 2019 mennen
Website: www.chioaachen.de
CAIO4*-H4 WCupQ World Cup
Bram Chardon (Den Hoorn Zh) – Floriano, Freddy, Roderick CK, Zandor, Zion
IJsbrand Chardon (Den Hoorn Zh) – Balero, Eddy, Enrico, Hugo van Hapert, Molenkonings Baldun
Koos De Ronde (Zwartewaal) – Aladin, Alino, Cupido, Emir Morocco, Zerino, Zimon

Aachen CCIO4*-S Duitsland – 16 t/m 21 juli 2019 eventing
Website: www.chioaachen.de
CCIO4*-S
Tim Lips (Made) – Bayro

Rheurdt CCI2*-S Duitsland – 20 t/m 21 juli 2019 eventing
Website: www.igvkleve.de
CCI2*-S
Tarik van Boggelen (Bruchterveld) – Apple Bandit, Di Sorency
Gert Jan Heinen (Varsseveld) – Goliath
Nina Hut (Bruchterveld) – Carthageno
Nienke Jonge Poerink (Enschede) – Basic Instinct, Coconut Queen
Thierry Van Reine (Herveld) – ACSI Harry Belafonte
Lot van der Veen (Enschede) – Gunschot van de Withoeve
Anouck Wielhouwer (Klarenbeek) – Capella-Real
Bianca van Wijk (De Punt) – Eastbourne E
Jade Woeltjes (Aalten) – The Joker