Deelnemers internationale wedstrijden 14 t/m 20 september 2020

Deelnemers internationale wedstrijden 14 t/m 20 september 2020

Donderdag begint het Hippisch Festijn Varsseveld. De internationale eventingwedstrijd omarmt het NK voor Young Riders en junioren en het KNHS kampioenschap CIC3*-S. De top van eventing gaat in de Gelderse Achterhoek van start. Daarnaast komen ook ponyruiters in actie. Verder zijn Nederlandse eventingruiters actief in Groot-Brittannië en Amerika.

Marc Houtzager en Maikel van der Vleuten zijn naar het Zuid Franse St Tropez – Grimaud gereisd voor een 5*-wedstrijd.

Dan is er nog een endurancewedstrijd over 100 km in Frankrijk met Nederlandse deelname.

St Tropez – Grimaud CSI2*/ CSI1*/ CSI5* Frankrijk – 16 t/m 20 september 2020 springen

CSI5*

Marc Houtzager (Rouveen) – Habitat, Sterrehof’s Dante, Sterrehof’s Edinus

Maikel van der Vleuten (Someren) – Dana Blue, Edinburgh

Gorla Minore CSI1*/ CSIYH1*/ CSI3* Italië – 16 t/m 20 september 2020 springen

CSI3*

Lisa Bongers (Wijchen) – Donbalian

CSIYH1*

Lisa Bongers (Wijchen) – J Cesselina

Kronenberg CSI1*/ CSI2*/ CSIYH1* Nederland – 17 t/m 20 september 2020 springen

CSI2*

Mathijs van Asten (Ysselsteyn Lb) – Abunola, Romane D Theil, Yagudin

Kevin Beerse (Wergea) – Fenia, Gilona AO, Heldia

Ester Damman – Blekkink (Varsseveld) – Corion

Kim Bril (Westendorp) – Hutchinson

Roelof Bril (Westendorp) – The Gentleman

Dennis van den Brink (Nijkerkerveen) – Aonia Domain, Frasiér, Glamorous

Stefanie van den Brink (Bocholt) – High Point VDL, Westbrook

Marleen van der Burg (Neede) – Hanassi

Berber Dijkman (Wesepe) – Ferdinand W, I’m Special

Aniek Diks (Vorstenbosch) – Greenday, Huro´s Winston-Jumper R

Jens van Grunsven (Erp) – Cika, Doma Sue, Heathrow

Manon Hees (Meterik) – Echo vh Gerendal Z, Madiba AG Z

Michel Hendrix (Kessel Lb) – Elco van Hof ter Naillen, Fjury V, Hero

Kristian Houwen (Wanssum) – Drop Shot VM, Gin Gin Balia SMH

Loewie Joppen (Maasbree) – Dylano, Hantano

Lars Kersten (Egchel) – Hallilea, Miss Plot van de Knuffel

Niels Kersten (Egchel) – Granito Noordenhoek, Grieg S, Kyamant van ’t Spieveld

Lianne Korevaar (Rotterdam) – International

Siebe Kramer (Oud-Beijerland) – Elzelien, Evermeta, Gold Digger

Megan Laseur (Soest) – Cassandra 352, Cassanova, Humbertha

Patrick Lemmen (Koningslust) – Geanette B, Good morning B

Dave Maarse (Wellerlooi) – SOOS BV’s Duc de Kerihuel

Tom Martens (Ospel) – Baucis D’Ouilly

Rowen van de Mheen (Hoevelaken) – Full Option van’t Zand, Hello B., Q-Verdi

Iris Michels (Liessel) – Eggcelent, Flora

Maikel van Mierlo (Koningslust) – Follow Up

Pim Mulder (Dalfsen) – Captain Z, Dywis HH, Hiarma

Marwin van den Nieuwenhuijzen (Boekel) – Elvixis

Caroline Devos – Poels (Bekkevoort) – Carpe Diem DV Z, Daisy

Piet Raijmakers jr. (Asten) – Gomez Imprezz, Van Schijndel’s Galetto, Van Schijndel’s Gladstone

Ruben Romp (Goirle) – El-Gore Go, Gloria, Levisto

Daphne van der Schaar (Silvolde) – Ghodinho VDS

Tom Schellekens (Esbeek) – Casander, Fiarabo, For Fendi

Rens Spreuwenberg (Kessel Lb) – Gugalu

John Steeghs (Meterik) – Gladstone V, Google, Monty vd Withoeve

Niels Tacken (Meterik) – Alexia Z

Leon Thijssen (Sevenum) – Faithless MVDL, Falou, Famous H, Koko vant Eigenlo

Mans Thijssen (Sevenum) – Charlie, Grand Blanc de Villa d’Arto, Happy, Punjab

Mel Thijssen (Sevenum) – Enrique, Gaudi, Go Go Jumbo-M

Freek Vestjens (Sevenum) – Don’t Touch It M

Teun Vestjens (Sevenum) – Felice, Fiwalda

CSI1*

Daan Adams (Veldhoven) – DHL Come on Vivienne, Ginette VD Kempenhoeve

Mathijs van Asten (Ysselsteyn Lb) – Chacco’s Cherry PS

Ester Damman – Blekkink (Varsseveld) – Ferline

Marleen van der Burg (Neede) – Igor B, Jawbreakster Van Ten Bos Z

Gabryella Dufour (Neerkant) – Jodari

Jens van Grunsven (Erp) – Impossant

Lars Kersten (Egchel) – D.Alba R 67, Fontanarosso

Niels Kersten (Egchel) – Tippy Z

Lianne Korevaar (Rotterdam) – Havanna

Siebe Kramer (Oud-Beijerland) – Cherise

Megan Laseur (Soest) – Incitty C

Tara Van der Leegte (Waalre) – Calipso, VDL Groep Spiritivo

Dave Maarse (Wellerlooi) – Je m’appelle Balou

Emmelie Melssen (Blokker) – Gambo HR

Rowen van de Mheen (Hoevelaken) – Hoznayo

Iris Michels (Liessel) – Isaac, Izabelle

Pim Mulder (Dalfsen) – Gondola B

Danine Pater (Ederveen) – Iluminaty MBF, Jolanda Van Lange Weeren

Caroline Devos – Poels (Bekkevoort) – Fanatic D’Alphi

Ruben Romp (Goirle) – Callisto des Bieffes, Cipressa vd Esberg Z, Elise

Tom Schellekens (Esbeek) – Hortensia-H

Rens Spreuwenberg (Kessel Lb) – Actionmaker Z

Leon Thijssen (Sevenum) – Madonna Quality

Mans Thijssen (Sevenum) – Hello

Mel Thijssen (Sevenum) – BML Florida Balia NL

Freek Vestjens (Sevenum) – Ibiza

CSIYH1*

Kevin Beerse (Wergea) – WBS Jackpot

Ester Damman – Blekkink (Varsseveld) – Ipswich

Kim Bril (Westendorp) – Cantate 47

Roelof Bril (Westendorp) – Jade Du Plessis

Dennis van den Brink (Nijkerkerveen) – I am, Kalman

Stefanie van den Brink (Bocholt) – Calchrome’s Whisker EB Z, Otello De Kalvarie

Gaby van der Bruggen (Vught) – Argo Z

Berber Dijkman (Wesepe) – Jerez-S

Gabryella Dufour (Neerkant) – Iester K, Khedira

Michel Hendrix (Kessel Lb) – Jive Z.G.

Rob Heyligers (Asten) – Illusion CL

Kristian Houwen (Wanssum) – Jillz Queen, Joep Trojka S

Loewie Joppen (Maasbree) – Important Style VK, Piper vd Heffinck

Lars Kersten (Egchel) – Jalandra

Megan Laseur (Soest) – It’s a walk in the park

Patrick Lemmen (Koningslust) – Carlsberg RD, Jappeloup

Iris Looymans (Vught) – Kupardie, Primero H.H. van de Ruiter

Dave Maarse (Wellerlooi) – Juanfran

Tom Martens (Ospel) – N-Pezi

Emmelie Melssen (Blokker) – Keep Calm L, Kyra

Pim Mulder (Dalfsen) – Jacky

Caroline Devos – Poels (Bekkevoort) – Novecento DV

Piet Raijmakers jr. (Asten) – I’m Specialized

Ruben Romp (Goirle) – Toscane de Chavannes

Daphne van der Schaar (Silvolde) – Iceman VDS

Tom Schellekens (Esbeek) – Quinton Z

John Steeghs (Meterik) – Champion PS Z

Niels Tacken (Meterik) – Cordis Totalis Z

Leon Thijssen (Sevenum) – Ibiza Z

Mel Thijssen (Sevenum) – Illusion

Maxi de Weert (Ossendrecht) – Incredible Magic, Inero Z

Herzlake CSI2*/ CSIYH1*/ CSIAm-A Duitsland – 17 t/m 20 september 2020 springen

CSI2*

Kevin Jochems (Sliedrecht) – Balou Z, Carte Blanche, Flying Jackie

Frank Schuttert (Ommen) – La Fille Rouge, Sam SH, Zeusz

CSIYH1*

Madée Schuttenbeld (Almelo) – Nikias vd Bisschop

Frank Schuttert (Ommen) – Joint Venture

Lier CSI2*/ CSI1*/ CSIYH1* België – 17 t/m 20 september 2020 springen

CSI2*

Maureen Bonder (Schoonoord) – Cassiopeia, Fellow, Flierefluiter

Kelly Jochems (Achtmaal) – Egwel, Eowan A, Hind v

Josta Van Straaten (Den Ham Ov) – Dior, Erachelle-S, Ionne-S

Sophie Van der Werff (Boskoop) – Global w

CSI1*

Marco Brinkman (Twello) – Iniesta, Juno

Jorinde Dolfijn (Buitenpost) – Providence

Emmy Hermsen (Elst Gld) – Florence

Josta Van Straaten (Den Ham Ov) – Jetouelle-S

CSIYH1*

Maureen Bonder (Schoonoord) – Montego Z

Marco Brinkman (Twello) – Jimmy-Jo, Panenka de Kalvarie

Jorinde Dolfijn (Buitenpost) – Jacoba Stud Imosa

Jelmer Hoekstra (Middelharnis) – Casilo CEN, Orta de Reve

Roel Holthuizen (Zulpich) – Camillo

Kelly Jochems (Achtmaal) – Careful Habibty

Welmoed Lyklema (Harich) – Idilia de La Nancy

Sophie van der Werff (Boskoop) – Kingstien W

Varsseveld CCI2*-S/ CCI2*-L/ CCIP1-L/ CCI3*-S/ CCI3*-L NL – 18 t/m 20 september 2020

CCI3*-S

Jonna Balk (Haarlem) – Swarovski

Tarik van Boggelen (Bruchterveld) – Kassiopeia

Janneke Boonzaaijer (Renswoude) – ACSI Campbelle WS

Els Driehuyzen (Oosterwolde Fr) – Goldhaers Bolanitas

Roxana Graman (Slagharen) – Forever

Stephan Hazeleger (Harskamp) – Dupon, James Bond

Gert Jan Heinen (Varsseveld) – Goliath

Laura Hoogeveen (Nederweert-Eind) – Wicro Imagine That, Wicro Quibus N.O.P.

Nina Hut (Bruchterveld) – Carthageno

Sanne de Jong (Aalsmeer) – Hatary MBF

Loïs Joosse (Balkbrug) – Fighting Giralda G

Tim Lips (Made) – Eclips

Elaine Pen (Voorschoten) – Chivers

Adriaan Smeulders (Someren) – Ekow

Jordy Wilken (Olst) – Burry Spirit

CCI3*-L

Althea Bleekman (Devon) – Granncord

Levi Driessen (Cromvoirt) – Fernhill Extreme, Lancero Dancer

Lucy Groenen (Groenekan) – Gyon

Okke Peemen (Meerle) – Happy Lady

Elaine Pen (Voorschoten) – Falling in love

Beau Posthumus (Terschuur) – Smokie

Mylene Spaak (Hierden) – King Canna

Bjinse Venderbosch (Harreveld) – Bonmahon Silver Vixen, Vesuve d’Aveyron

Jordy Wilken (Olst) – Wilbert Bo

Jade Woeltjes (Aalten) – The Joker

CCI2*-S

Jonna Balk (Haarlem) – In Speed Fortuna

Licha Bax (Haarlem) – Bonbiny

Merel Blom (Aalten) – Canadian Club M, Look at Her

Tarik van Boggelen (Bruchterveld) – Man O War

Frederique Brouwers (Oisterwijk) – Calidor Z

Hilde van Eerden (Winterswijk Corle) – Gentle Touch

Roxana Graman (Slagharen) – Jefferson

Arjan Hamoen – Kleerekooper (Ugchelen) – Djinette

Stephan Hazeleger (Harskamp) – Wilson

Marjon van den Heijkant (Biddinghuizen) – Guidetti

Florinoor Hoogland (Ederveen) – Hontoni

Sterre van Houte (Pannerden) – Halina M

Tim Lips (Made) – G-Ladymeyer

Alice Naber – Lozeman (Biddinghuizen) – Harm

Henk Jan Lozeman (Putten) – Malori van ‘T Verahof

Carolina Moesbergen (Renswoude) – Fincent

Lisanne Moesbergen (Renswoude) – Falco

Elaine Pen (Voorschoten) – Triana CP

Sanne Platte (Elburg) – Hopes and Fears

Robert Jan de Rooij (Laren Nh) – Captain Kobus

Eva Sanden (Achtmaal) – Vangelis Ors

Reggie de Rooij – Scherpenhuysen Rom (Laren Nh) – Blackberry

Wendela Schlimmer (Ede Gld) – Bon Fortuna

Silke Smits (Heelweg) – Zjiem

Frederike Tuin (Broek In Waterland) – Franko Billis Royale

Theo van de Vendel (Ederveen) – Hello

Annemiek Wieken (Roden) – Don Vino

Bianca van Wijk (De Punt) – Eastbourne E

Lotte Wilmont (Markenbinnen) – Wirona

CCI2*-L

Djolinda Aarsen (Terborg) – Murcia de Ninive

Pieter Bakker (Vogelenzang) – Cetwiggy

Splinter Bergsma (Hilversum) – Vigo Key SR Z

Dexter Biersteker (Wassenaar) – Chase

Tarik van Boggelen (Bruchterveld) – Conquest

Pleun Driessen (Vianen Nb) – Cadillac

Jillian Giessen (Velden) – Zoe Zingaro Z

Nina de Haas (Hengstdijk) – The Pathfinder

Sterre van Houte (Pannerden) – Guapo 29

Kiki-Jane van Iterson (Nieuwer ter Aa) – Undercover

Indira Jussen (Veghel) – Quaresta Z

Caresse Kolkman (Hengelo Ov) – Diamonds are Forever, Indira 195

Noor Kuilboer (Heerhugowaard) – Watermill Stunning

Jan Mathijssen (Biezenmortel) – Geronimo

Lotte Monhemius (Halfweg) – Gogo Jumbo HVR

Leida Naber (Biddinghuizen) – ACSI Zamzam

Sophie Postma (Bolsward) – Bløf

Claire Riel (Loon Op Zand) – Condex

Britt Van Rijsewijk (Oisterwijk) – Aligarkh

Silke Smits (Heelweg) – Happy miracle

Kristy Snepvangers (Bergen Op Zoom) – Millstream’s Gaelic Lad

Michelle Swinkels (Moergestel) – Florette D’Hyrencourt

Maxime Van Tatenhove (Gapinge) – Hestia

Justus Valk (Amsterdam) – Hollandsche Fitzgerald

Lot van der Veen (Enschede) – Gunschot van de Withoeve

Anouck Wielhouwer (Klarenbeek) – Capella-Real

Jordy Wilken (Olst) – Gentle Genius Spirit

Roel Zonneveld (Voorschoten) – Easy Boy

CCIP1-L

Bente Bartels (Coevorden) – Peggy’s Rocket

Brigit Bing (Dirkshorn) – Salinero

Tijn de Blaauw (Bodegraven) – Orchid’s Megan

Senna van Houte (Pannerden) – Secret Benny

Maxime Karman (Nieuw-vennep) – Take It Easy

Ivy van der Kolk (Zuna) – Robin Hood

Renzo Laffra (Berkhout) – Wolfenhofs Nesta

Lila van Rijthoven (Hilversum) – Ryan’s Son

Kato de Smidt (Eede Zld) – Orchid’s Tigersun

Claire van Someren (Almere) – Brummerhoeve’s Levi H, Edition Limitee Dew-Drop, Regent Des Mauvis

Sophie Weening (Raalte) – Hip Hop

Burnham Market CCI4*-S/ CCI4*-L Groot-Brittannië – 17 t/m 20 september 2020 eventing

CCI4*-S

Andrew Heffernan (Cheshire) – Castle View Larry, Gideon, Harthill Phantom

Unionville PA CCI4*-S/ CCI3*-S/ CCI2*-S USA – 16 t/m 20 september 2020 eventing

Website: www.plantationfieldhorsetrials.com

CCI2*-S

Morgan Anne McGrath (Charles Town, West Virginia) – Mizz Indy Cat

Florac CEI2* 120/ CEI1* 100/ CEIO3* 160 Frankrijk – 17 t/m 20 september 2020 endurance

CEI1* 100

Floor Braunius (Leeuwarden) – Isis sen Misr

HJEH Horse Show op 26&27 september

HJEH Horse Show op 26&27 september

Op zaterdag 26 en zondag 27 september organiseert HJEH Holland samen met het equestrian Centre de Peelbergen een kennismaking met de disciplines Hunter & Equitation. De zaterdag is voor oefenrondes, de zondag is een echte wedstrijd.

Zaterdag worden in ochtend de oefenrondes gejureerd door USHJA Jury Desiree Johnson en gecoacht door trainer Joan Scharffenberger-Laarakkers. In de middag zijn er twee springrondes over een volledig wedstrijdparcours met een tussentijds feedback-moment.

Op zondag is er een wedstrijd voor jong en oud. De dag heeft Hunter en Equitation rubrieken voor alle leeftijden, ook is er een speciale rubriek voor kinderen tot en met vijf jaar. Tot slot eindigt de dag met een Open Hunter Derby, een parcours op 110 cm waarbij gelet wordt op ritme, techniek, balans en samenwerking.

NK Dressuur 2020: ogen gericht op Olympische Spelen Tokio

NK Dressuur 2020: ogen gericht op Olympische Spelen Tokio

Aanstaand weekend (17 tot en met 20 september) is het buitenterrein van het Nationaal Hippisch Centrum in Ermelo het decor van het NK Dressuur 2020. Met een record deelname van 33 combinaties in de Grand Prix Special op zaterdag lijkt het NK een mooie opmaat naar de Olympische Spelen van Tokio 2021. De medailles worden op zondagmiddag verdeeld in de Kür op Muziek. Ook de jeugd, de Para-dressuurcombinaties en de besten van Nederland in de Lichte Tour strijden om de titels. 

Edward Gal verdedigt zijn titel in de zware tour met de KWPN-erkende hengst GLOCK’s Zonik N.O.P. (Blue Hors Zack uit Romantik van Romanov Blue Hors, fokker Straight Horse APS uit Alleroed). Dit jaar zijn de ogen ook gericht op de KWPN-goedgekeurde hengst GLOCK’s Toto JR. (Totilas uit Desperada van Desperados, fokker Schmidt uit Naumburg) waarmee Edward in juli in de Grand Prix debuteerde. Wellicht wordt de zoon van zijn oud-topper Totilas zijn troef voor de Olympische Spelen in Tokio. Het antwoord weten we waarschijnlijk zondagmiddag na de Kür op Muziek wanneer de medailles van het komende NK verdeeld worden.

Na het EK-teamzilver in Rotterdam vorig jaar leek de dressuurequipe van TeamNL klaar voor de Olympische Spelen. Nu deze een jaar zijn uitgesteld en er de afgelopen maanden mondjesmaat wedstrijden zijn verreden is het NK Dressuur een belangrijke wedstrijd met het oog op het komende seizoen en de Olympische Spelen over negen maanden in Japan.

Favorieten en outsiders
Gal’s partner en stalgenoot Hans Peter Minderhoud hoort zeker tot de favorieten voor een plek op het podium met zijn paarden KWPN-hengst GLOCK’s Dream Boy (Vivaldi uit Resia elite prest PROK v.Ferro, fokker T.J.M. Coomans uit Oud-Beijerland) (vorig jaar zilver) en GLOCK’s Casper (Westpoint uit Lindalie keur pref prest van Goodtimes, fokker P.A.J. Rops uit Breda). Emmelie Scholtens en Anne Meulendijks lijken – gezien de resultaten van het afgelopen jaar – ook aanspraak te maken op een podiumplaats.

Gevaarlijke outsiders voor genoemd viertal zijn Adelinde Cornelissen, die drie paarden heeft ingeschreven, Marlies van Baalen met haar paarden Ben Johnson (Johnson uit Vinea M. elite prest D-OC van Ferro, fokker C.C.E.Th. van Andel uit Abcoude) en Go Legend (Totilas uit Litchy elite pref prest sport-dres PROK van Ferro, fokker Stal Wittenberg uit Scherpenzeel) en Diederik van Silfhout met twee paarden. De Zeeuwse amazone Thamar Zweistra brengt veel routine en ervaring mee met haar KWPN-erkende hengst Hexagon’s Double Dutch (Johnson uit Ushimanda keur prest IBOP-dres sport-dres v.Rubiquil, fokker L.F.L. van Lieren uit Schiedam), waarmee ze al veel internationale successen boekte.

Wedstrijdformule
Het NK dressuur voor de zware tour begint zaterdagmiddag met de Grand Prix Special. De beste twaalf combinaties plaatsen zich voor de Kür op Muziek op zondagmiddag, waar de resultaten samen met die van de Special bepalen hoe de medailles verdeeld worden. De Grand Prix is zondagochtend de kleine finale van de titelstrijd.

Para-dressuur
Op vrijdagochtend is de Kür op Muziek de finale voor de combinaties in de Para-dressuur, die op donderdag hun eerste proef rijden. Met 19 combinaties op de startlijst is de animo voor de pupillen van bondscoach Joyce Heuitink groot. Net als voor haar collega Alex van Silfhout bij de senioren is het aanstaande kampioenschap voor Heuitink een belangrijke meetmoment naar het Paralympisch jaar.

Succesvolle EK’s
De Nederlandse dressuurjeugd boekte vorige maand grote successen op de Europees Kampioenschappen in Hongarije. In Ermelo zullen de Children, Junioren, de Young Riders en de deelnemers in de U25 met elkaar de strijd aangaan op het NK. Voor de Lichte Tour en de klasse ZZ-Zwaar is het geen NK, maar een KNHS-kampioenschap waar vele talentvolle paarden voor het voetlicht komen.

Livestream
Voor zaterdag en zondag zijn de entreekaarten reeds uitverkocht. Een mogelijkheid om het NK Dressuur te volgen is via de livestream van het evenement. Het volledige vierdaagse programma wordt via Live-Sport.tv uitgezonden. Liefhebbers kunnen al vanaf €5,50 een online ticket kopen om het NK Dressuur te bekijken. Tevens is er een mogelijkheid om een online Passe-Partout te bestellen, waarmee je maar liefst 50% korting krijgt en vier dagen toegang hebt tot het NK Online.

Programma NK Dressuur, Ermelo

Donderdag 17 september 2020

Hoofdpiste
12.00 uur TopFit Horseshop Children 1e onderdeel
13:45 uur Plospan Young Riders 1e onderdeel
16:40 uur SeBo Interior & Equipage U25 1e onderdeel
18:30 uur Einde programma

Piste 2
13.00 uur Provincie Gelderland Para Dressuur 1e onderdeel
16:00 uur Hippisch Centrum Exloo Junioren 1e onderdeel
18:30 uur Einde programma

Vrijdag 18 september 2020

Hoofdpiste
08.30 uur Finale TopFit Horseshop Children 2e onderdeel
10.30 uur Finale Provincie Gelderland Para Dressuur Kür op muziek
13.30 uur Finale Hippisch Centrum Exloo Junioren Kür op muziek
14.45 uur Finale Plospan Young Riders Kür op muziek
16.30 uur Finale SeBo Interior & Equipage U25 Kür op muziek
18.00 uur Einde programma

Amaliahal
14.00 uur – 18.00 uur Seminar: Optimaal presteren zonder stress

Piste 2
08.45 uur Provincie Gelderland Para Dressuur kleine finale
10.15 uur Hippisch Centrum Exloo Junioren kleine finale
11.30 uur Plospan Young Riders kleine finale
13.00 uur Dressuur Magazine ZZ-Zwaar 1e onderdeel
18.00 uur Einde programma

Zaterdag 19 september 2020

Hoofdpiste
08.00 uur V2 Facility Lichte Tour 1e onderdeel
14.15 uur Roelofsen Horse Trucks Zware Tour Grand Prix Special
19.15 uur Einde programma

Piste 2
08.00 uur Dressuur Magazine ZZ-Zwaar kleine finale
12.15 uur Höveler Benelux Bixie Dressuur

Zondag 20 september 2020

Hoofdpiste
08.00 uur Roelofsen Horse Trucks Zware tour Grand Prix
11.00 uur Finale Dressuur Magazine ZZ-Zwaar Kür op muziek
13.00 uur Finale V2 Facility Lichte Tour Kür op muziek
15.30 uur Finale Roelofsen Horse Trucks Zware Tour Kür op muziek
18.00 uur Einde programma

Piste 2
08.00 uur V2 Facility Lichte Tour kleine finale

Dochter van Bamako de Muze brengt 26.000 euro op in ET-auction

Dochter van Bamako de Muze brengt 26.000 euro op in ET-auction

Gisteren tijdens de ET-auction is Secret Angel d’Edoaurd Joly (Bamako de Muze x Cassini II) verkocht aan kopers uit Kroatië. Met een opbrengst van 26.000 euro was deze merrie de veilingtopper van de avond.

24 twee- en driejarige springpaarden stonden in de veiling en werden allemaal voor meer dan 7000 euro verkocht. Een dochter van Cicero Z, Raviolo St. Hubertushoeve vertrekt voor 24.000 euro naar Amerika. Voor Udette van den Bosrand Z (Untouchable x Bamako de Muze) werd 22.000 euro neergeteld door een koper uit Oekraïne.

Bram Chardon overweegt afzegging WK mennen

Bram Chardon overweegt afzegging WK mennen

Menner Bram Chardon overweegt dit jaar om niet mee te doen aan het WK vierspannen. Het WK wordt in oktober gehouden op het terrein van titelverdediger Boyd Exell in Valkenswaard. Volgens Chardon is dit niet eerlijk.

“Boyd is een paar jaar geleden in Nederland komen wonen. Hij heeft daar een mooi terrein en er is al een paar keer een internationale wedstrijd gehouden. Daar is niets mis mee”, aldus Chardon. “Maar dit is de belangrijkste titel binnen de mensport en dat hoort onder geen omstandigheid verreden te worden bij een deelnemer thuis. En al helemaal niet bij de titelverdediger.”

Ook de coronacrisis, waardoor veel evenementen werden afgelast, speelt een rol. De paarden missen hierdoor het wedstrijdritme. “Dat ontbreken van ritme zal zichtbaar zijn in het resultaat. Dat je paarden dan op je eigen terrein rijden, heeft een flink voordeel.”